Częstotliwość ukazywania się: miesięcznik

ISSN 0137-3668, e-ISSN: 2449-9927

Rok powstania: 1973

Właściciel: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicz­nych NOT (FSNT-NOT)

Wydawca: Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicz­nych SIGMA-NOT Sp. z o.o.

Siedziba Redakcji: ul. Ratuszowa 11, p. 713, 03-450 Warszawa

Telefon: +48 22 818 09 18, 22 818 98 32

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

AURA jest miesięcznikiem Naczelnej Organizacji Technicznej, założonym w 1973 roku,  o zasięgu ogólnokrajowym, adresowany do profesjonalistów zajmujących się ochroną środowiska w administracji, przemyśle i biurach projektowych, nauczycieli, młodzież szkolną i akademicką oraz wszystkich, którzy interesują się problemami środowiska i jakości życia., Czasopismo w całości poświęcone jest kształtowaniu i ochronie środowiska. Propaguje ochronę wody, powietrza, gleby, racjonalną gospodarkę odpadami oraz walkę z hałasem i wibracjami. Porusza problemy etyczne, filozoficzne, medyczne, prawne i planowania przestrzennego w aspekcie ochrony przyrody. Udziela porad prawnych. Stanowi cenną pomoc w nauczaniu ekologii we wszystkich typach szkół.

Czytelnicy: pracownicy administracji państwowej, samorządowej i gospodarczej, wyższych uczelni, instytutów naukowo-badawczych, biur projektowych, służb ochrony środowiska, stacji sanitarno-epidemiologicznych, nauczyciele, studenci i młodzież szkolna oraz inne osoby zainteresowane ochroną środowiska.